Songy mého života... Možná...

19. září 2009 v 16:00 | 101% Cocotte |  -o hudbě
Tož, pacholátka, nemám dnes moc času a tak sem hodim věc připravenou již týdny dopředu... Že je to blbost a za měsíc ty žebříčky budou jiné, je mi u pr.... A že je přeCalibanováno? Divili byste se, co všechno by se mi mělo do TOP 5ti songů vlízt! Asi padesát songů xD

Žebřík mých nejoblíbenějších songů

1. Caliban - Goodbye (Třikrát hurá Keeperovi za to, že mi ju poslal! A ještě jednou třikrát hurá xD)
2. Cocotte Minute - Svatej pokoj
3. Caliban - Forsaken Horizon (Ani ten song moc neznám, respektive jsem si moc nečetla text, ale po hudební stránce je to moc dobré! A Caliban má dobré texty, takže to musí být nepochybně skvělý počin…(V tom Andyho blití totiž až na pár slov není ničemu rozumět)
4. Caliban- Stop Running (Ti můžou být rádi, že tam dali Andyho "Ble", jinak by byla ta písnička na osmém místě!)
5. Caliban (Překvapivě xD) - Life Is Too short (Já tu písničku dřív naprosto nesnášela! Je to taková ta sviňa, co má název, se kterým naprosto nesouhlasíte a refrén se vám tak nechutně zaryje do paměti a zpíváte si ji pořád dokola, že z toho brzo zešílíte. A co se stane z nenávisti…)

6. Atari Terror - Airbag Death
7. Guano Apes - Lords of The Boards(No, já ju mám asi nejradši od GA… Té se nikdy nic nevyrovná)
8. Cocotte Minute - Další Ráno (Tuhle písničku zbožňuju jenom kvůli té base tam. Není nijak zvlášť výrazná, ale prostě…)
9. Cocotte Minute - Kopem! (Moc dobrý text, který na<ne>štěstí moji vrstevníci nechápou)
10. Nirvana -Something in The Way (Nirvana nikdy neměla lepší song…)
11. Metallica - Nothing Else Matters (Mám od Metallicy celou diskografii a i když jsem ju celou prošla, tohle je prostě nejlepší)
12. Korn - Freak on a Leash (Nejlepší a beztak nejznámější song od KoRnů)
13. Bloodhound Gang - Vagina (Ano, hudebně velmi dobré xD)
14. Cocotte Minute - Czeko
15. Cocotte Minute - Král Discotheque
16. Lordz of Brooklyn - Lake of Fire
17. Limp Bizkit - Break Stuff (Hlavně refrén... Jú)
18. System of a Down - 1. Track z Toxicity (Nevim, jak se jmenuje a jscem to psala, byla jsem oflajn)
19. Sepultura a Pavarotti - Roots bloody Roots
20. Caliban - The Awakening (Ta patří tak na 10. místo, ale bylo by přecalibanováno… Od 2:17 naprosto úžasné)
21. Cocotte Minute - Bastard (Mášina oblíbená, právě proto se mi celkem zprotivila. Máša totiž, dokud jsem jí to nevysvětlila, nevěděla, co znamená "Bastard" a pak tvrdila, že je to písnička o ní. To tak… Jinak by to byl song tak na třetím místě)
22. Caliban - I Believe (Teď mi zrovna hraje a já myslím, že není na škodnou ji zařadit. Je tam moc hezky Denisův hlas…)
23. Rancid - Ruby Soho (Není nad PunkRock - Rozumějte Punk; avšak Punk je životní styl a Punkrock hudba ; Punk jako hudba vlastně neexistuje)
24. Tři sestry (Konkrétně Fanánek, ale já to házím do jednoho pytle) - Průša
25. Pantera - Cowboys from Hell (Asi není nejlepší od Pantery, ale je to první, kterou jsem od nich kdy slyšela a když se řekne Pantera, vybaví se mi tato písnička)
26. Elektrick Mann - Jahodové koláčky (Nejlepší od Mannů!)
27. Guano Apes - Rain (Přezdívku a blog s tímto spojené mi ani nepřipomínejte)
28.
Slipknot - Liberate (Není nad staré Slipknoty)
29. Sex Pistols - Anarchy in the UK(Tři akordy=song u SexPistols! V jednoduchosti je síla...)
30. The Switch - Peruť

No, když to tak vezmu, tak jsou tyhle písničky vesměs moje nejoblíbenější a takhle bych pokračovala hodně, hodně dlouho. Asi po pětku je to seřazené podle oblíbenosti, pak už je to spíš, jak mě to napadlo. Ještě jsem tam zapomněla napsat Atari Terror - Motofoko, Horkýže slíže - Silný refrén a další desítky, ba i stovky songů, které zbožňuju a často je poslouchám (Např. Caliban krom posledního Céda, Cocotte Minute krom posledního céda, Sepultura ještě
s Maxem Cavalerou atd.)


Jo, a ještě mě napadlo sem hodit, jak to hodnotím!

Je to o tom, že se prostě ten song zaryje do paměti, aniž by ho každou půlhodinu hrála rádia. Hodně často je to u mě, jako u Life is too short (Život je moc krátký) od Caliban - Nenáviděla jsem ho, pořád jsem si ho zpívala a nechtěla ho NIKDY poslouchat! Při poslechu The Awakening jsem ho přeskakovala a postupně si uvědomovala, že není zas tak hroznej - že je dobrej - že má dobrý text - Další mnou milovaný song byl na světě! To samé bylo u SKA - Před půl rokem to byla pro mě dechovka, naprostá otřesnost. V Pomeranči byl Nafoukanej chlapeček a já to na ten song vždycky přepínala pryč, až jsem si ho zamilovala… Později jsem začala poslouchat i SKA- P a ke SKA se přidalo i Reggae…

Jinak taková Avrilka, která se mi hnusí, nebo Greenday… Tohle nebudu poslouchat nikdy, média mi je cpou, že je mi z nich špatně. Ty nenávidím a nenávidět budu..

Jó, a moje nejoblíbenější Céda! xD

Caliban - The Awakening (Je to možná tím, že jsem si ho "sehnala" jako první, ale ono je to prostě radost poslechnout… Tohle je předposlední album, tudíž "kopr". Jinak dle "odborníků" to šlo s Calibany do prdele už při CD The Opposition from Within. Částečně souhlasím…)

Cocotte Minute - Czeko… CM nikdy nenahrajou lepší Cédo a nikdy už to zkrátka nebudou Cocotti. A právě proto je Caliban a Atari Terror sesadili z žebříčku "Nej".

Atari Terror: Part2: Attention! Snad bude Part 3 navazovat na tu skvělou spoušť Crossover a SKA...

System of a Down - Toxicity… Druhé CD SOAD, jejich asi nejlepší

Rancid - And out Come The Woves - Tážete se mne, kde jsem přišla k PunkRocku xD? Nevím, co mi to dělá v žebříčku těch nej, ale u tohoto se dá skvěle vyřádit…


A na závěr taková připomínka - tohle vzniklo šestého září a "rekonstruováno" osmého září. Dnes jsem jen upravila zbytečné chyby, přidala klipy a popř. dopsala fakta. A taky přibyla jedna moje oblíbená písnička od Calibanu… Nové CD se mi sice nelíbí, ale jedna jediná písnička se mi vryla do paměti (Vlastně nevryla, ale líbí se mi)… Walk Line The Dead. Zajímavé Denisovy vokály, ale nic jiného mě na tom vlastně nechytlo.)

Jó, a ještě dalších padesát písniček, které mě za poslední dobu chytly, mimo jiné Crashpoint - Enigma. Tuhle českou tvorbu zbožňuju. A FOB - Frozen, mrazáci z Tábora válí! A to snad není všechno :D

PS: Tož, Moc jste si nepočetli, navíc moc lidí nemá stejný vkus jako já a tudíž spoustu těch kapel ani nezná. :P :P To není můj problém xD Ale počítám s tím, že si to stejně nikdo nepřečte xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mařenka Mařenka | Web | 19. září 2009 v 18:54 | Reagovat

11 miluju, 26 mi vlezla do hlavy (viz článek o špačkovi:-D, sice trošku jiný podání, ale...) a 29 je song mýho života:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama