Jak mě blog ovlivnil za ty skoro tři roky

13. března 2010 v 22:19 | 101% Cocotte |  Blog
Je to dva roky, co nepřetržitě bloguji, a již předtím jsem občas spolupracovana na nějakém blogu a měla web (o webu se však v žádném případě nebavím, jelikož ten mě nijak neovlivnil). Mám bohatou blogovou minulost a u toho blogu jsem vydržela zatím nejdéle (můj první "Větší" mi vydržel rok aktivního blogování a pak už byla jen otázka času, kdy to ukončím).

Můj první blog - teenholky.blog.cz (založen 27.října 2007); je smazaný.
Tento blog mne spoustu naučil. Na začátku nikdo nevěděl, kdo jsem. Neprozradila jsem své jméno, své bydliště, zkrátka jsem o sobě moc nemluvila, ale zároveň jsem první dva měsíce vedla čistě autorský blog a psala užitečné články o počítačových hrách či výhodách některé elektroniky. Mimo jiné jsem psala i o radách jako "Co dát kamarádce k narozeninám" nebo věci o relaxu. Myslím, že na to, že mi bylo jedenáct, jsem psala opravdu kvalitní články a když jsem si je chvíli před smazáním pročítala, celkem dost se mi líbily a ani neměly pravopisné chyby. Navíc jsem okamžitě měla poměrně vysokou návštěvnost a nepsala jsem reklamy, na moje blogové začátky vzpomínám opravdu v dobrém. Možná to bylo i proto, že díky podpoře jen .jpg a .gif formátů obrázků mi nešla vkládat spousta fotografií a nekopírovala jsem, takže jsem si vystačila jen s videi a mým textem = čistě autorský blog na úrovni bez vypatlátoru. Sice s příšernými okraji, ale šlo to.


V prosinci jsem přibrala moji tehdejší dobrou kamarádku z Litoměřic s přezdívkou NikaVero (bavíme se doteď, ale když jsem přijela do LTM k sestře naposledy, zrovna byla nemocná, takže jsme se neviděly) a začala blbnout. Přidávala jsem zkopírované fotografie, obsah z osobnosti.cz a nechala se ovlivnit Avril-Fans vlnou (zrovna Avril mě ale hned zase přešla, snad jen stará tvorba mě nadchla - v té době, a takový sk8 boy není zas tak hrozný). Uspořádala jsem Soutěž o Nejlepší Blog, ale udivovalo mne, že i na blog s dobrou návštěvností (40 denně-nepsala jsem pravidelně, takže to byl úspěch) se během dvou hodin nikdo nepřidal, takže jsem se velice ponížila a začala psát reklamy. Během dalších tří hodin se našlo mnoho blogů, které se SONB zůčastnily. Mimo jiné jsem v jedné SONB byla přihlášena a vyhrála. Myslela jsem, že je to velký úspěch, ale hlasy mi sháněla sestra, jak jsem se později dozvěděla. To zamrzí :D Někdy do dubna jsem byla internetem naprosto neovlivněna - všímala si stále jen toho, co mne zajímalo. Poslouchala jsem Ewičku Farnou, Rage against The Machine a Limp Bizkit (Vlastně Nu-metal a rap-metal + trochu popu; byla jsem okrajově metalové dítě :D), ale pak nastal menší zlom - první známkou bylo vypatlané písmo. ¨Má přezdívka se přeměnila na >KytQa96< (Nebo tak nějak, nepamatuju si to), místo "ale" přišlo "Ae", místo "Taky" "tk", místo "nevím" "nwm" a podobně. Nesnáším tk. Přitom mi ale už v té době hodně vadilo, když tak psali jiní, jelikož se to blbě četlo - bohužel jsem nezvládala psát stále inteligentně.
Čas ubíhal a někdy v květnu se do blogového světa dostalo SCENE. No, nemá cenu zapírat, že jsem o měsíc později koupila barvu na vlasy a obarvila si palici na černo, ale naštěstí jsem se hned zase vzpamatovala a poslouchala dál metálek (ty černé vlasy se ale daly skvěle využít). Tento blog mě neovlivnil nějak extrémně a když jsem ho pak po roce a pár měsících opouštěla a po čase i smazala, moc líto mi ho nebylo, i když mi přinesl spoustu radosti.

Bokovky, kterou se měl stát a částečně stal i cocotte.blog.cz
Někdy v září2008 jsem žrala blogy jako infinity.blog.cz (osobní deníček jedné holky, co poslouchala D&B) a podobné deníčky a toužila být stejná.
(
Mimochodem teprve v té době- rok po založení teenholek, jsem prozradila, že jsem z Prostějova a chodím na gympl a pak i pár dalších informací; těsně před smazáním i ICQ a fotky...) Založila jsem si blog, který měl sloužit jako takové zatajování, až mírné lhaní o mé osobnosti (mírným lhaním se rozumí věk-tvrdila jsem, že jsem dodělala základku a jsem na gymplu, což je vlastně pravda, jelikož jsem byla na gymplu, ale přišla jsem na něj z páté třídy) se spoustou černobílých fotek z Deviantartu. Byla to melancholická bokovka, na kterou zanedlouho přišli moji spolužáci. Mně to ale nevadilo.
Smazala jsem a založila si další. Měl adresu autumn-girl. Rozměry stránky byly tak 400pixelů a v menu byla tuna pixelek, ale blog byl též melancholický. Tam už mě zas tak moc nebavilo zatajovat svoji identitu, ale mlela jsem tam i tak nepodstatné sračky a nikdo mi je nečetl. Až na mého spolužáka.
Tak jsem si založila rain-girl blog. Tam mi chodilo víc lidí, ale pořád málo (tak 15-20 denně a já byla zvyklá na 50 a víc), tak jsem taky dlouho nevydržela. A pak přišlo na řadu spousty dalších bokovek, které jsem, já šikulka, smazala hned po tom, co mi na nich začalo něco vadit.. Ale mé blogerské schopnosti se zlepšovaly.

A na vánoce 2008 se stal takový kouzelný okamžik - rozhodla jsem se, že si založím další bokovku. Milovala jsem Cocotte Minute (a doteď miluju), takže název domény byl jasný - cocotte. Měl to být zas blog, kterou po čase opustím, až mě přestane bavit. Ale hned na Silvestra (Tedy den po založení) mi napsal Nathan do komentářů. Doteď děkuju Bohu, že mi taková osoba napsala... Díky Nathanovi jsem se totiž seznámila se Sušenkou a DeeFee, díky Sušence s Ranyou a MICH. Vlastně většina z vás je mi známá díky někomu.

A teď k podstatě článku.
V lednu, kdy už jsem byla "právoplatný metalový začátečník a odborník na rap-metal, nu-metal a alternativní rock a heaváč", jsem se "jakýmsi naprosto podivným" způsobem (rozumějte - v komunitě, ve které jsem se pohybovala, toho bylo plno) dostala ke gHotic (ano, ghotic jsem to tenkrát nazývala). A jelikož jsem byla dříve bloggerka seznámena se stylem EMO a SCENE, říkala jsem si, že sním padesát pravidel, budu předstírat, že je dodržuju a budu zapadat.

Erm, posralo se to, a velice. Místo debilních padesáti pravidel jsem zjistila, že existuje něco jako gothic rock, který se mi v té době ještě vůůůůbec nelíbil, a že darkwave je jakési techno.

No, přešla jsem na plán B a začala žvatlat o Satanismu. A to mi vydrželo někdy do prázdnin, kdy mi došlo, že melu naprosté sračky, které A) nikoho nezajímají B) jsem díky nim byla rozhádaná se sestrou asi na dva měsíce C) jsem fakt mlela sračky, které jsem sama nechtěla.

Mezitím jsem skončila s teenholky.blog.cz, následně je smazala, pak smazala i většinu bokovek a po prázdninách všechny bokovky.

Ale za těch asi osm měsíců, kdy jsem se usilovně snažila vetřít ke gothikům (někdy v březnu jsem zjistila, jak se to píše :D), satanistům, Cocottům, Anti-Bravíčkářům a bůhvícovšechno za debility jsem ze sebe chtěla udělat, jsem se naučila chodit ve světě (hudby) a taky jsem zjistila, že už odmala mám neskutečné metalové zkušenosti (Bratr poslouchal metl odmala, jen mně to nějak nedocházelo; ale na rap-metal a nu-metal jsem se dostala sama).

Mimo jiné ze všeho mě v červenci vysekala Lúmennka. Děkuji Lúmennce.

Nóóó, a nedávno jsem objevila kouzlo post-punku, Darkwave, cyber punku, gothic a death rocku a dalších věcí související ať už úzce, nebo klíčově s gothikou. Což ale znamená, že nechci být gothic. Nechci, protože vím, že je nejlepší neškatulkovat, nepatřit do ničeho a oblékat se podle svého - jednou lolitka, jednou gothic, jednou punkerka, stejně jako to dělají ostatní (jednou hoper, jednou popík). Mám vlastní styl a mělo by to všem kurva dojít.

A komu se to nelíbí, ať jde do júúúesej.

Jinak... Už chápete, proč se nechci odstěhovat od tohodle blogu, aby ostatní nečetly, co se mnou je?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiki kiki | Web | 13. března 2010 v 22:30 | Reagovat

hustý

2 Anča Anča | 14. března 2010 v 9:15 | Reagovat

zajímavé pičtení :-) takhle bohatou blogovací historii nemám, vlastně jsem před mým nynějším měla pouze jdiný blog (stále existuje, je tam hromada autorských článků, co jsem jinde neviděla.... bylo by mi líto ho smazat). Ovšem s těmi styly jsem si taky užila své. Emo, metal, gothic, deathrock.... pak nějakou doibu ncic. Urovnala jsem si to v hlavě a dala se na dráhu punku :-D

3 Elli Elli | Web | 14. března 2010 v 9:40 | Reagovat

Páni,krásně napsané ;-)Krásně se mi to četlo =) Já měla myslím asi čtyři blogy,ale doufám,že už další nezaložím,chci zůstat na s3-g :D

4 Vendy Vendy | Web | 14. března 2010 v 11:59 | Reagovat

Jsi upřímná. Tento článek se mi líbí, vypovídá o tobě. Každý se mění, a kdo zůstává stejný, není to tím že by byl charakterně věrný svým původním představám, ale že je někde zaseklý a neschopný se vyvíjet. Ty jsi mladá holka, ještě mnohokrát budeš měnit své názory, postoje a styl, než se najdeš. Zatím sbíráš zkušenosti a zkoušíš nové a nové. Nemusíš být ani gothic, ani emo, ani punk, ani rock, ani pop. Můžeš být od každého kousek a být svá. :-)
P.S. a díky za odkaz na ten vypatlátor, byla jsem jen zvědavá, myslím že ho nepoužiju ani ze srandy... :-D

5 Jake Jake | Web | 14. března 2010 v 14:28 | Reagovat

Hezký.Já měla blogů hodně.Ale u žádného jsem nevydržela déle než rok ;-)
Ale co nebudu ti kazit blog tímto článkem protože dneska se cítím hrozně a mám špatnou náladu

6 Kája Kája | Web | 14. března 2010 v 16:02 | Reagovat

Teda, přelouskala jsem to a myslím žes měla blogů hodně a chtěla byhc je pročíst :) Musí být skvělí.
Jinak jsem ráda že sis tenhle blog oblíbila a doufám že se stěhovat nebudeš :)...Jinak jak říkáš do jůesej by třeba jeden můj spolužák táhl rád protože jůuesej miluje a kritizuje ČR to mě sere. No nic

Taky se snažím mít nějak tak jaksi vlastní styl...Nikoho neškatulkovat, ale ono to občas nejde..tak asi tak :)

7 K. K. | Web | 14. března 2010 v 16:03 | Reagovat

Myslela jsme skvělý samozřejmě :D

8 Pepča - Seph Pepča - Seph | Web | 5. června 2010 v 17:17 | Reagovat

"protože vím, že je nejlepší neškatulkovat, nepatřit do ničeho a oblékat se podle svého" palec nahoru :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama