Naprosto nezáživný článek na téma: Tk___Tho...Nwm___ZHeeee? :-* Bo wiM? O_o...

12. března 2010 v 21:31 | 101% Cocotte |  -Názory
Strašně mě mrzí, jak lidé píší. Po některých se to nedá číst. Že někdo nevyužívá diakritiku je jeho věc (já osobně taky upřednostňuju anglickou klávesnici; česky ale píšu hodně často, takže už ju používám pořád), ale takové ty věty "já nwm plostě taqhle píšu ptž neci aby někdo chápal co ci řict"... Není to ani napsané vypatlátorem (to by znělo asi yÁ nWm___ PlSTě TaQhl€ PisHu...), ale mně tam ty čárky, tečky a úroveň textu chybí. Jasně, že občas každý zapomene čárku za oslovením a ne všichni si rozumí s češtinou, ale i cizinec se snaží psát slušně, ne? (OK, nedávno jsme byli v Elektru a vedle něj byl nově otevřený obchod-uvnitř jsme hodně rychle pochopili, že vietnamci-Měli tam místo "velikost" napsáno "Velikos", velka výprobej a pak pár nepatrných hrubek-asi se na návštěvu česka moc nepřipravovali.) Já třeba nepíšu velká písmena na začátku vět, když se to týká slova s háčky a čárkami- Š, Ž atd., protože jsem se na noťase naučila nepoužívat Caps Lock na jedno písmenko a taky jsem dost zrychlila písmo (Pořád su pomalá - něco málo přes 400 úderů za minutu) a taky často nevím, jestli se píše v některých slovech S nebo Z (zkopírovat... Občas napíšu skopírovat, protože si neuvědomím chybu). Ale úplně kašlat na pravopis, aby někdo co nejlépe ostatní přesvědčil o tom, že zapne počítač jen, aby klikal myší a vyplňoval testy na Facebooku - třeba náš fyzikář nám často říká, že mu protokoly na E-mail chodí ve strašné úrovni (Bez diakritiky, bez čárek, hrubky...)-nechtěla bych být v jeho kůži, jelikož když se dostanu do konverzace s takovým člověkem, snažím se ji co nejrychleji ukončit.

A další věc, která mě trochu mrzí, je význam slova "bo". Znamená to "protože", ale lidé ho používají jako "nebo" a mně to dělá značné problémy, jelikož já ho i po letech blogování stále chápu jako protože a pak mi věta nedává smysl.


Na blog mi píšou inteligentní lidé, co "true češtiny" (:D) využívají, ale co je tak těžkého na tom, aby si i ostatní zapamatovali, že vedle písmene M je čárka? Když umí napsat "*ROFL*", ":D" a "*lol*" (Na ICQ se to přeci promění v emotikony) a tudíž ví, kde leží dvojtečka, hvězdička a bůhvícovšechno ještě (třeba ♥, ♣,..), proč nepíšou normálně? Internet je neschová.

A perlička: Babička mi neustále říká "neseď pořád na tom internetě". Rozkošné, že ano? :D

A zase jsem napsala další článek, u kterého poukazuji na něčí chyby. Čeština je moje srdce (i když mi z ní zrovna vychází trojka :D) a já ji umím číst jen jako spisovnou a pak umím hovořit moravsky, co se týče "čecháčtiny" (Z takový tý Malý strany - neumím tak mluvit), porozumím, ale jak ve větě chybí čárky za oslovením, mnohdy i Dillinovské zdrobněliny atd., nemám šanci ji na 100% pochopit. Ba ani na 90%.

Mějte se rádi a množte se , dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 12. března 2010 v 22:07 | Reagovat

Slovo "bo" taky občas používám, mám dojem, že je oblíbené v Ostravě a okolí, zkracuje mi právě výraz "protože". K těm hrubkám a šílenostem ve slovech a střídání malých a velkých písmen - ze srdce souhlasím s tvým článkem. Prosím tě, co je vypatlátor? Chápu že to je něco společného se zmršeným textem, ale je to jen označení takového textu? nebo jde o nějaký prográmek, který toto způsobí? :-?
Osobně se snažím psát bez chyb, občas mi taky něco ujede, většinou překlep... nekdy napíšu hrubku a jsem ráda že si toho všimnu a opravím to zavčas... ???
Babička je moudrá a ví, že internet oblbuje! :-D

2 Ranya Ranya | Web | 12. března 2010 v 22:45 | Reagovat

Nuu, je to hezká úvaha... a vrazi češtiny jsou všude. Abych se přiznala, moje oči si už zvykly... je pravda, že i když mi nevadí vraždy, to neustálé mučení, znásilňování a celkové demolování rodného jazyka mě docela štve. Ale co nadělám... tak to holt chodí.

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | 13. března 2010 v 12:27 | Reagovat

Bo = neBOť. Což je protože.
Ale já píšu PÁČ.
Bo PÁČ se rýmuje se slovem FÁČ.

4 Kája Kája | Web | 13. března 2010 v 17:33 | Reagovat

Jo tady to "kurvení češtiny" m taky hrozně sere a w místo v...Mám chuť druhýmu naflákat :D a krom toho se to nedá číst.
Já mám docela cit pro jazyky takže mě hrozně štve když má někdo někde hrubku, ale někdy ji teda udělám taky :D A taky mě štvou překlepy :D

5 Vendy Vendy | Web | 13. března 2010 v 18:00 | Reagovat

Na ten vypatlátor jsem se podívala, opravdu úděs. Kdo to, probůh, vymyslel? Kdyby se s tím holky měly pracně trápit pomocí Caps Locku, tak by je to nebavilo a psaly by normálně. :-(  8-)

6 Lenny Lenny | Web | 13. března 2010 v 20:29 | Reagovat

Já nesnáším, když někdo takhle píše. A hlavně jsem alergická na špatnou gramatiku, takže když někdo napíše ,,holky šli", tak mě to nesmírně irituje a hned musím opravovat..
Na psaní bez diakritiy jsem si už prostě zvykla, někteří lidé jsou tak naučení a co už, no, to nezměním.. ,,Bo" mě taky štve, ale ještě víc mě štve, že jedna kamarádka místo mezery dělá tady to ___, takže vždycky napíše ,,AchojííQ___jaXe máš?__♥"  A to má z češtiny jen dvojku!
A většinou jsou to takové ty hrozně kůl slečinQy, co takhle zabíjí češtinu, ach jo. Měly by se hodně rychle vzpamatovat.

[4]: Káji..no radši nebudu komentovat, ty bys mně zas řekla že rýpu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama