Věřím, věříš, věříme... Nevěříme.

22. dubna 2010 v 19:46 | 101% Cocotte |  -Názory
Tématem týdne je pro tentokrát  víra a ačkoliv svůj názor vyjadřuji často, rozhodla jsem se, že taky přispěju... I když moc nemám, čím.

Na začátek chci říct, že nemám moc v lásce ateisty. Konkrétně ten druh ateistů, kterým řeknete něco o auře, andílcích (,bohovi, telepatii či vizi jako přirozené součásti člověka samého,... cokoliv) a oni si myslí, že jste blázen, snaží se nejen přesvědčit o tom, že oni by v něco takového nevěřili, ale ještě takové věci ostatním vyvracejí. Ostatní ateisté mi ale nevadí-neměli totiž možnost poznat, že něco, jako andělé existují - buď nebyli odmala vedeni k návštěvám kostelů, či prostě doma nevěřili v žádné Božstvo, nebo prostě neměli možnost něco takového poznat. Nadruhou stranu když je někdo posedlý křesťanstvím anebo nedejbože je to jehovista (Ačkoliv jehovisté jsou jen odchylka od křesťanů-jejich podmínky jsou opravdu šííílené), je mnohým omezen, díky svému náboženství nevěří například ve všudepřítomné anděly, ostatní Bohy a podobně, taky to není moc dobré. Oproti tomu Satanismus jim dává svobodu - ale zase jsou tu Satanisté-extrémisté, kteří jsou posedlí zlou energií, pozor na to.


Člověk jako takový byl totiž na začátku plně spojen s Nebem(Tak se to alespoň uvádí v pár knihách o astrologii a vesmíru - např. Astro-zdraví aj. - a opravdu je to pravda). Dřív se v noci díval na hvězdy a připadaly mu blízké, možná si neuvědomoval, že jsou to zářivé tečky na obloze a že když se přiblíží, budou větší, ale vnímal celý vesmír jako vlastní součást, nebo spíš- že on je součástí nebe a všechny hvězdy má na dosah, získává z nich energii. A tohle přesvědčení zřejmě trvalo až do středověku, možná i začátku novověku, kdy se začala rozšiřovat matematika a fyzika. Co nebylo vysvětlitelné, jakoby rázem nebylo. Co aura? Přeci je to blbost. Že je po těle sedm hlavních čaker, čtyřicet "méně" důležitých (nebo spíš vedlejších) a pár tisíc ještě "víc" vedlejších? To se nedá nijak dokázat, nebo je nějaký fyzik snad viděl? Už v pravěku se věřilo v různá převtělování se po smrti. Nyní? Řekněte ateistovi, nebo křesťanovi, že po smrti budete stále žít  v nehmotném těle a vysměje se vám. Lidé jsou nyní s vesmírem spojeni jen díky horoskopům a všichni si myslí, že kdo se narodil v květnu, je automaticky býk(blíženec-samozřejmě to beru do doby 1.-20. května, blíženec je později), kdo v březnu, je hned ryba. Jenomže nejsme všichni stejní! Otázkou je, kdo je naproti nám ve zvěrokruhu a kdo po stranách. Ryba může mít stejné vlastnosti jako panna, blíženec či střelec, nebo různě pomíchané, tohle se dá zjistit během dalších studií své duše. Nu, ale kvůli tomu tenhle článek nepíšu.

Ve dnešní době zkrátka málokdo věří v člověka jako součást vesmíru. Ano-člověk je jedna z nejdokonalejších, ne-li opravdu nejlepších stvoření celého, nekonečného nebe, stejně tak je přirozeně celý vesmír v něm samotným. Kdykoliv bude potřebovat a bude dostatečně ochotný, může věnovat trochu své energie vesmíru a ta se mu okamžitě navrátí "i s úroky"-takže v daleko větším počtu. Při zlých úmyslech se mu samozřejmě vrátí ta špatná energie, vesmír je pro člověka jako zrcadlo. A jediné, co je k tomu potřeba, je víra. Pomoc od jemnohmotných bitostí je také podložena vírou, stejně jako pomoc od sebe samotného. (Chcete zhubnout? Věřte. Chcete se naučit hrát na kytaru a nikdy jste ji neviděli? Věřte. A ták.)

Snad ani nemusím psát, že kdo v něco věří a nenechá si tím ovlivnit celý svůj život (třeba nejde do kláštera-ale pokud si myslí, že je to jeho poslání a opravdu tak chce žít, tak proč ne?), má se podstatně líp, než "realisti", co si dělají z katolíků srandu, buddhismus znají díky Lise Simpsonové a od rána do večera dělají nepěkné skutky. Víra ho totiž motivuje a zároveň stokrát opakovaná lež je pravda, takže kdo se třeba párkrát pomodlí ("Ať už sněží" v zimě se zamračenou oblohou,"Ať mi zavolá" - ale také mnohem větší přání-třeba je složité přát si sníh uprostřed léta, nebo jen na jaře při deseti stupních nad nulou), jeho přání se mu může klidně i vyplnit. (Všímám si ale, že nevěřící se modlí a přitom nevěří, že by se opravdu mohlo jeho přání vyplnit- v takovém případě je blbost, že se mu něco splní, je to spíš náhoda.)

Ve dnešní době přeba moderní technologie rýpají i do věcí, do kterých by neměli - Facebook naprosto odhaluje soukromí člověka, které by mělo být alespoň z části skryto, díky WiFi připojení (které mimochodem taky bohužel-bohudík vlastním) se snižuje pravděpodobnost vnímání třetím okem a vysílání energie a vědci se snaží vysvětlit i nevysvětlitelné-lidská zvědavost je sice naprosto normální, ale urychlují tím ničení naší malé planety. Čím dál víc tedy věřím v řešení roku 2012, kdy mimo jiné má přijít ,,soud,,. (Soudem se rozumí po křesťanské stránce příchod Boha a souzení hříchů, po stránce mimozemské příchod mimozemšťanů a jejich pokus o zpomalení vývoje naší planety, podle mayů nastane další období atd.-na toto datum se shoduje až příliš moc možností, které převrátí naši malou planetku naruby, od těch nejoptimičtějších po konec světa) a já věřím v rozsoucení ku prospěchu lidstva, ať už bude lepší či horší. (Úplný zánik světa nečekejme-sice to mnozí tvrdí, ale já mu nevěřím a zase jsme u víry-> věříme-li v lepší zítřky, minimálně se nám bude líp spát, když už tím nic nevyřešíme.)

Nu, hodně jsem odbočila od podstaty tématu - víry, ale tak nějak jsem shrnula své zájmy, které by měli zajímat každého člověka na naší planetě. Nicméně každý věří v něco - mentální sílu člověka, čokoládě k zítřejšímu obědu, ve všelijaké božstvo nebo v úspěch či uzdravení své nemoci. Jestli se někomu zdá, že má příliš špatných vlastností, je na čase je změnit-vírou! Žádný univerzální návod na víru neexistuje, ale jako jste v dětství věřili v Ježíška-věřte v lepší zítřky...

Mějte se krásně! ;) A omluvte prosím chaoz a nedostatky či nedokončené myšlenky ve článku - nemusím asi opakovat, že co se týče organizací různých věcí (Včetně článků), mám v tom mírně zmatek a jak mě napadne další myšlenka, první ignoruju a zapomenu, co jsem načala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ran Ran | 22. dubna 2010 v 19:50 | Reagovat

..nemůžu si pomoct - věta z prvního odstavce - "moc nemám čím"? xD

2 Kája Kája | Web | 22. dubna 2010 v 20:14 | Reagovat

Máš dobré zdroje (astro-zdraví :-D :-D) hej čumím, nádhernej design, konečně trochu změna oproti hřbitovům, kásný :-)
Jiank k víře, já sama jsme křesťanka ale řídím se pravidlem "čeho je moc toho je příliš" :-)

3 ipeople ipeople | 22. dubna 2010 v 20:36 | Reagovat

jsem křesťanka a svět je na tom špatně,ale myslím,že některé tvé názory mi nepřijdou úplně logické.Já věřím ve svůj život,v jeho podstatu a úlohu,věřím,že úsměv léčí a že ty máš někfy hodně razantní názory

4 Lussy Lussy | Web | 22. dubna 2010 v 21:07 | Reagovat

Ahoj, opravdu upřímně mě to nezajímá, ale díky za zajímavý a celkem i poučný komentář. :)
Lussy

5 Fiera Fiera | Web | 22. dubna 2010 v 21:19 | Reagovat

Páni máš opravdu zajímavé názory. Když už jsi narazila na Máye. Mě vždycky tato stará Mayská, Aztécká, Egyptská, Řecká náboženství jejich víra v sílu přírody uchvacovala. Podle mě na tom byli inteligenčně mnohem lépe než my, v dnešní době. I přes to, že máme miliony počítačů, počítačových programů a dalších technickách vymožeností.

6 alma-nacida alma-nacida | Web | 23. dubna 2010 v 8:50 | Reagovat

Ahoj, zajímavej článek, zvlášť od někoho mladýho :-) Jinak myslím, že kdo v tom nemá lehký chaos, je buď fanatik, nebo ignorant (což je vlastně taky fanatik, ale opačnej).

7 phoenix phoenix | E-mail | Web | 23. dubna 2010 v 11:53 | Reagovat

ateismus, či skepse, je stejně dost zvláštní náboženství... urputná víra v neexistenci nečeho. myslím, že úplně nejzásadnější je otevřená mysl a oči vůči tomu, co člověka potká, a absolutní respekt vůči vírám ostatních...

8 Tréz. Tréz. | Web | 23. dubna 2010 v 15:26 | Reagovat

Prej "moc nemám čím" :D Tak jsem si říkala že pod perexem budou tak tři slova a ono asi šest odstavců :D

No jo, ta naše stará čtyřka (hlavně prosím nebuď jako většina lidí v našem věku a nedělej z toho tu perverzní věc, ale já věřím, že tě to JISTĚ ani nenapadlo XD) :D

9 Peta Peta | E-mail | Web | 28. září 2011 v 4:26 | Reagovat

Docela jsem o tom četl a souhlasím s tebou....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama