Článek na úplně jiné téma, než obvykle... Aneb války, karma, lidstvo, a to ostatní.

4. listopadu 2010 v 20:53 | 101% Cocotte |  -Názory
Dlouho jsem nepsala, a celkem mi to vyhovuje, ale jednou bloger, navždy bloger, jak zaznělo v komentářích. Tento článek jsem začala psát úplnou náhodou, když jsem chtěla napsat něco o probuzení do profilu na bandzone. Nakonec jsem ty dva obrovský odstavce překopírovala na Bandzone blog a rozhodla se ho hodit i sem, ačkoliv kvalita je horší, za to se omlouvám. Ale psala jsem ho hodinu, a to snad stojí za pozornost :D 

Jo, a... Tohle by neměl číst člověk s totálně vymytým mozkem, co ani nepřipustí, že by něco mohlo být jinak, než on míní... Mám totiž na spoustu věcí menšinové názory a to se většině nelíbí.

Není mi lhostejná dnešní světová situace. Vadí mi, jakým způsobem se zachází s přírodou, jak je ostatním lhostejný lidský život, přístup k mimozemským civilizacím a jak jsou lidé neohleduplní vůči ostatním, a jak se chová k němým tvářím (mimochodem nejsem vegetariánka, myslím to úplně jinak). Člověk je dost možná nejdokonalejším organismem na Zemi, možná dokonce i ve vesmíru, jenomže sakra vůbec nevyužívá toho, čeho by měl. Místo, aby se věnoval něčemu, čím si s/zpříjemní život (s/z na začátku slov mi nikdy nešlo :P), a zároveň aby neubližoval ostatním, ničí sebe a ostatní ještě víc. "Třešničku" přinesli křesťané, ale i jiná náboženství (myslím tím i satanismus, ačkoliv je to jen filozofie)- přenáší destrukci z člověka na člověka a z lidí to dělá ovečky, stejně jako třeba televize. Úžasná osoba, která se věnuje většině jmenovaných důvodů, proč nemám ráda dnešní dobu (a fakt si nemyslím, že za komunistů bylo líp...), je Serj Tankian- jeho texty jsou pro obyčejného člověka na první pohled úplně obyčejné,  ale přečtěte si je pořádně a popřemýšlejte o nich. Třeba Sky is Over (Narážka na globální oteplování a tzv. Chemtrails - http://cs.wikipedia.org/wiki/Chemtrail), Beethoven's Cunt (hlavně část "The arms of time are breaking off, Civilization is on trial, The clocks eliminating time, Do you believe in me... "), Empty Walls (klip níže - není tam nic, co by se nedalo pochopit) a taky texty od SOAD (http://systemofadown.cz/songmeanings.htm). Nejsem v žádné sektě, ani nikomu nevnucuju svůj názor. Ale čas od času se hodí popřemýšlet o tom, v čem žijeme - je mi sice jen 14 a na tyhle věci dost možná změním názor. Ale všechno jde do hajzlu a to my přece nechceme, i když kvůli tomu budeme muset zvednout zadky. A hlavně - neočekávám, že by se vůbec někdo zamýšlel nad tím, co píšu, natož pak aby zvedl prdel a začal něco dělat. Ale třeba: 

3. Světová válka - studená válka již začala, a Baba Vanga, jejíž předpovědi se doposud z 80% splnily, předpověděla, že by měla ta opravdu hardcore válka začít mezi listopadem 2010 (což je teď) a jarem 2011. Víceméně projevil tuto myšlenku i Nostradamus, ale jeho tajemné verše dávají smysl až po tom, co se bude dít událost, co předpověděl. No, a co dělat se třetí světovou válkou? Evropa je uprostřed dvou částí, kde by se měl teoreticky dít masakr. Mezi muslimy na blízkém východě a mezi Amerikou. A pokud se bude něco dít, tak se to Evropy bude týkat taky. Ale to není "umře pár tisíc lidí a bude pohoda" - tak nehoráznou katastrofu si mnoho z nás nedokáže vůbec představit. Jedna jaderná hlavice (kterých je mimochodem na světě vyrobeno téměř 11 000 a výroba a údržba stojí biliony korun, takže ať nenadávají na finanční krizi ;) dokáže zničit spolehlivě kus republiky, jestli ne ještě víc, a nenávratně by to poškodilo naši planetku. A teď si vezměte, kolik těch hlavic je. 10 800, jestli ne víc. Kdyby vybuchla desetina, lidstvo je v hajzlu, a planeta jakbysmet. A s tímhle se bude bojovat, pokud nastane válka... A i kdyby se použilo jen pár těchto hlavic, spousta lidí onemocní na rakovinu kůže a výsledek si domyslete sami. 

No, a naše planetka je navíc přelidněná. A proto spousta lidí říká, že na nějaké válce nezáleží, že by se aspoň Země pročistila. Ale díky následkům by bylo všecko v hajzlu, planeta zpustošená a život v hajzlu stejně tak.

No, a další věc, krapet duchovní, jsou energie. Lidé nemají vlastní energii, a tak ji kradou ostatním. Jak? Hádkama, větama "ách jo, mně se nic nedaří" (pak si ho všichni začnou všímat a litovat ho a on z toho má energie habaděj), pohrdáním a ponižováním atakdále. A člověk, kterému seberou energii, ji sebere zas někomu jinému. A takhle to jde pořád dokola, až z toho jsou v hajzlu totálně všichni. Přitom by to šlo i naopak - přijmout energii z přírody a klidně ji rozdat ostatním dobrou náladou. Pokud se někomu nelíbí tenhle postoj kradení energie, tak trošku fyziky -určitě víte, že energie je všude, stejně jako pohybující se částice, atomy,... Všechno je z energie a kdyby nebyla energie, není ani hmota. Tudíž i slovo, myšlenka... Vše je jen energie. Energie nevzniká jen tak, a ani nezaniká jen tak. A tedy když někdo nějakou potřebuje, buď si ji "legálně" načerpá z přírody, nebo ji ukradne svému kamarádovi. Myslím, že tohle je srozumitelnější a pochopitelnější. (Fyziku jako předmět mám ráda a ani bych kradení energie nevěřila, dokud bych se s tím sama nesetkala.) Trošku zkreslený názor na to má film Celestýnské Proroctví, který je soustředěn na duchovno, a proto se nemusí líbit každému. Ale stojí za shlédnutí. 

A poslední věc, kterou chci otravovat ostatní - karma. Určitě každý ví, co to je. Funguje jako bumerang - něco uděláš a ono se ti to vrátí (zase ta energie...). Takže když vykonáme dobro, vrátí se nám. A když zlo, tak se nám taky vrátí. A když nic, nemá se nám ani, co vrátit. 

Spousta lidí jí věnuje pozornost, ale v karmu nevěří, protože třeba konají celý život jen dobro a stejně žijí v chudobě- pak dostanou rakovinu a mají obrovské bolesti, za všechnu dobrotu, co vykonali. Nad tímhle visí veliký otazník, protože nikdo neví, jestli existuje minulý a budoucí život (osobně v reinkarnaci věřím, ale dokud nejsou důkazy, nemůžu tohle dát mimo závorku :D). Kdyby ano, bylo by vysvětlení jednoduché - minulý život jsme někoho zabili/trápili/byli zlí, a teď se nám to navrací, už jsme zas u energie. A při této teorii se tedy dá prohlásit o někom, kdo je silný a má dost přátel a přitom zlý - zlo se mu navrátí, až se inkarnuje v novém těle. Kéžby to bylo tak jednoduché.

My totiž nevíme, jak to s reinkarnací je, a tak se držme toho "možná". Vypusťme teď reinkarnaci a popřemýšlejme dál - co síla osobnosti? Když někdo koná dobro a má při tom silnou vůli, je to určitě přínosnější a efektivnější. Základem všeho je seběvědomí (Chcete dobrou práci? Buďte sebevědomí. Chcete sehnat velký krásný dům za levnou cenu? Buďte trpěliví, sebevědomí a věřte tomu, že ten dům opravdu najdete- osud vám ho "podstrčí" - musíte tomu ale opravdu věřit. Chcete se prosadit v novém kolektivu? Jen sebevědomí vám pomůže.), trpělivost a víra (znovu opakuji - nesnáším náboženství, vírou myslím třeba i "věřím tomu, že budu mít jednou uklizený pokoj." :D). Člověk se sebevědomím v hajzlu (=každá překážka ho zastraší) / člověk s příliš vysokým sebevědomím (=když se mu nedaří, je naštvaný) to má s karmou holt těžší, protože.. Sice koná dobro, ale karma se mu vrátí třeba i ve zlém, jelikož je pesimistický a zlo si přivolá, anebo karmu vůbec neřeší a ona mu dobro vrací, ale vedle toho mu vrací i destrukci, kterou provedl / někdo si z něj udělal energetický důl a tak se mu nedaří. No a teď jsem všecko až moc rozvedla a mám v tom bordel. Zkrátka pokud nevěříte na karmu, přeci jen radši dělejme dobré věci, třeba nás to příjemně překvapí, a pomůžeme tím sobě, i jiným. 

a teď už klipy a odkazy:)


Serj Tankian - Empty Walls - věnujte klipu pozornost a všimněte si propracovaného návrhu třeba dvou mrakodrapů z kostiček a útok letadélkem , který je zboří (narážka na 11.9.2001) - dovede to k zamyšlení. 

UPDATE: Video bohužel nelze vkládat na stránky a na Youtube jiné kvalitní není, takže na něj koukněte tady: http://www.youtube.com/watch?v=-CxKA1uETxE

Serj Tankian - Sky is Over - skvělá narážka na globální oteplování a chemtrails, která dokáže přinutit člověka uvažovat o osudu naší planety.

System of a Down - Sugar - aneb jak dlouho nás ještě dokážou oblbovat aspartamem? Tento song má více významů, věnujme se ale jen dvěma hlavním myšlenkám: Aspartam je náhradní sladidlo místo cukru, který se do pití a žvýkaček dává, aby firmy ušetřily za cukr. Jen malé množství je totiž daleko sladší, než trocha cukru, takže je to pro firmy výhodné - jenomže následky aspartamu jsou slepota, otupění smyslů a postupná demence. Takže nepít Coca Colu :) A druhý význam se týče Placebo léků. Všímáte si, že se uzdravíte z naděje, že se vaše nemoc vyléčí? (Zase ta silná vůle a energie :) Většina léků, co vám doktor napíše, jsou jen placeba s vedlejšími účinky, takže vlastně nemá smysl je brát. (http://genialnivlk.blog.cz/1010/zvedavost )... A taky kombucha, čajová rostlina - je teoreticky možné, že HIV vyvinul člověk vprostřed minulého století, a kombucha by tomu dopomohla. Ale kdo ví, jak to vlastně je :)

Helloween - Eagle Fly free. K tomuto nemám naprosto nic, co dodávat, text (překlad http://www.diskografie.cz/helloween/keeper-of-the-seven-keys-part-ii/eagle-fly-free/?preklad=3867 ) je naprosto jasný. Vražedná kombinace úžasné muziky, hlasu Kiskeho a textu :)) 

Pokud mě chce někdo doplnit/opravit, určitě napište :)) A omlouvám se za délku, stručněji to nešlo.... No a já se zase zašiju a pár týdnů o sobě nedám vědět :D Mějte se krásně ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | Web | 4. listopadu 2010 v 21:19 | Reagovat

Není to moc dlouhé, líbilo se mi to :)

2 Lena Lena | Web | 5. listopadu 2010 v 16:53 | Reagovat

Velmi zajímavý článek, neméně zajímavé názory! Hlavně se začátkem s tebou souhlasím, o energii budu přemejšlet. :)

3 Suši Suši | Web | 6. listopadu 2010 v 10:43 | Reagovat

Tvé názory obdivuji. Napsala jsi to krásně, naprosto dokonalá myšlenka. ALE. Všechno má ale. Vím, že tomu nerozumím tak jako ty a moje domněnky jsou prakticky nic, ale když všichni ti dobří, osvícení a ti co šíří dobrou energii (chápeš koho myslím žejo) neustále mluví o tom, že třetí světová bude, že svět skončí atp., nepřidávají tomu náhodou? Jsou s tímhle smíření, berou to jako samozřejmost. Já tomu sice nevěřím, že třetí světová válka nastane (nebo spíš ne tak brzo, a možná z důvodu, že z ní mám strach), ale kdyby byla, proč? Protože se rozhodli, že bude? Nebo proto, že lidi jako třeba Alue to berou jako jistotu a tím pádem to volají? A co s tím mám dělat já? Já bych se ráda přidala k těm, co jsou proti a každým kouskem sebe se snaží zachránit nejen sebe, ale i ostatní, ale já nemůžu. Neumím být šťastná, nechci být. A ano, můžeš si říct, že je můj problém že nechci a tudíž neumím, ale žít chci. A to, že lidi tvrdí, že třetí světová bude, mi na tom moc nepřidává. Ale tý válce ano.
Jen můj názor.

4 Vendy Vendy | Web | 6. listopadu 2010 v 18:48 | Reagovat

Na čtrnáctiletou holku máš opravdu originální názory (a to neber jako shazování tvého věku, prostě holky ve čtrnácti mívají trochu jiné starosti). Máš taky docela přehled a je vidět, že o věcech hodně přemýšlíš. A řekla bych, že dost věcí, o kterých píšeš, působí věrohodně. Karma, reinkarnace, víra, pevná vůle, schopnost a vůle škodit-neškodit. Já se třeba nemůžu dobrat souladu. Lítám od extrému k extrému - a spíš k tomu horšímu, takže buď jsem energeticky vysávaná nebo jsem holt musela být v minulosti hodně špatná špatná holka. (Třeba jsem byla hodně špatný, špatný kluk, co já vím? :-?)
O proroctví Vangy jsem už taky slyšela a nehodlám s tím nic určitého dělat. Těžko můžu hodit Bin Ládinovi ultimátum, těžko můžu zastavit výrobu zbraní. A ano, je to sračkoidně alibistické. Jediné co můžu, je žít tak, abych neškodila nikomu v okolí (v lepším případě občas někomu pomohla.)Jestli budem v háji nebo ne, taky nevím... myslím, že kdyby se hodně lidí řídilo normálním rozumem, spousty pitomostí jsme mohli být ušetřeni. Ale normální rozum, zdá se, mizí.

5 Suši Suši | Web | 6. listopadu 2010 v 19:08 | Reagovat

Je to asi hodně složitý, ale stejně. Uznej, že ti lidé, co o tom mluví a berou to jako samozřejmost, tomu přidávají. To je přeci pravda.

6 Suši Suši | Web | 6. listopadu 2010 v 20:57 | Reagovat

Jo! :D :D

7 Nathan Nathan | 12. listopadu 2010 v 19:09 | Reagovat

Zajímavý článek :) Souhlasím se Suši.

,,Nepředpovědělds, Nostradame, ale stvořil vlastní myšlenkou data strašných kataklyzmat světa. Mnohé jsi donutil, aby ti uvěřili, a tím jsi zapojil jejich myšlenky do děje toho strašného. Vznáší se tvá myšlenka, strašící lidi svým proroctvím a bezvýchodností. Ale teď se nevyplní. Ať se tvá myšlenka utká s mou" - Anastasia (knihy V. Megre)

8 Suši Suši | Web | 14. listopadu 2010 v 11:17 | Reagovat

Já málem umřela smíchy, buď v klidu :D

9 Suši Suši | Web | 14. listopadu 2010 v 18:44 | Reagovat

Je to naprosto moc skandální.

10 Luci LoveRock Luci LoveRock | Web | 14. listopadu 2010 v 20:52 | Reagovat

Jo? díky :) a víš, kdy jsem to fotila? Jak jsem tenkrát jela z Pointa jak byka ta Alenka :D
Jinak tenhle článek mě jaksi zaujal už podle nadpisu, a až bude trošku víc času, tak si ho určitě přečtu :)

11 absolutně šťastná, anarchistická mich-ie :P absolutně šťastná, anarchistická mich-ie :P | Web | 14. listopadu 2010 v 23:04 | Reagovat

tendle článek by si mělo přečíst hodně lidí ... i když je tujen malý procento, toho že by s tim ohl někdo něco udělat. ale kdyby se nad tim každej pozastavil, zamyslel a byl ochotnej pro to něco udělat, pak by všechno bylo jinak ... dnešní svět jde do hajzlu. je vtipný jak to všichni ví, ale nikdo s tim nic nedělá ... o serjovi jsem se nedávno bavila s kámoškou .. došlo na několik kapel, který bojovali. který se snažili svojí práví něco dokázat. a pak je krásnej text, ve kterym je "into a world that doesn't care" ...

12 phoenix phoenix | Web | 15. listopadu 2010 v 9:02 | Reagovat

V tomhle článku jsi pokryla obrovské množství témat,v principu s tebou nemůžu nesouhlasit,avšak chtělo by to možná místy aspon trochu rozvést... :-)

13 pavel pavel | Web | 18. listopadu 2010 v 9:54 | Reagovat

vidím že jsi vstala z mrtvých :-D dlouho nic a najednou dlouhý zajímavý článek :-)
zdravím tě mezi živými :D

14 pavel pavel | Web | 19. listopadu 2010 v 2:49 | Reagovat

jak jsi mohla vidět, i přesto že zanedbáváš blog, stále tě mám v SB a těší mne že tě vidím... líbíš se mi a doufám, že se uvidíme teď zase častěji. :-)

15 Suši Suši | Web | 20. listopadu 2010 v 14:15 | Reagovat

Děkuji mnohokrát ^^

16 Jane Jane | Web | 21. listopadu 2010 v 14:42 | Reagovat

"Opravdu hardcore válka" je dokonalej slovní obrat!

17 Karr Karr | Web | 22. listopadu 2010 v 20:13 | Reagovat

Výborně volené písničky :)) ♥

18 Čalamáda June Čalamáda June | Web | 23. listopadu 2010 v 16:19 | Reagovat

Opravdu. Na čtrnáctiletou holčinu si toho opravdu dost uvědomuješ. Tenhle článek je dokonalý. Měl by se šířit.

19 Kája Kája | Web | 28. listopadu 2010 v 19:26 | Reagovat

ty se ani neozveš a já vůbec nevím, že už to tu zase žije!! :-) :-D. Nesouhlasím s tebou poue v otázce víry, protože jsem věřící, ale docela tvůj názor chápu. Je zoufalý, jak se všichni snaží dělat jakože nic... Počínaje naší třídou (kde se všichni přetvařujou) a konče u prezidentů států, kteří jsou povinni dělat, jak milují Rusko, jinak jim Rusáci zavřou plyn :-D. Ubohý, teď jde jen o to, kdo první vykřikně, kdo zařve do ticha, a kdo tu válku rozpoutá, na začátku bude tichá, a na konci taky....Ách jo....Ale musím říct, že to je kvalitní článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama